logo ptcho
Zjazdy i konferencje

Biomarkery w chorobach nowotworowych

Data rozpoczęcia: 27 Październik 2017 | Data zakończenia: 28 Październik 2017 | Miejsce: Polska

w imieniu Polskiego Towarzystwa Patologów — Oddział Wrocławski oraz miasta Wałbrzych, przy współudziale Specjalistycznego Szpitala im. dr A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, zapraszam Państwa bardzo serdecznie do uczestnictwa w II Ogólnopolskiej Konferencji
Biomarkery w chorobach nowotworowych”, która odbędzie się w dniach 27–28 października 2017 r. w Zamku Książ koło Wałbrzycha.

Więcej Więcej na temat Biomarkery w chorobach nowotworowych

V Konferencja Chłoniaki ― post Lugano

Data rozpoczęcia: 17 Listopad 2017 | Data zakończenia: 18 Listopad 2017 | Miejsce: Polska

Szanowni Państwo,

w imieniu Komitetu Naukowego zapraszamy do udziału w V Konferencji Chłoniaki ― post Lugano, która odbędzie się w dniach 17– 18 listopada 2017 roku w Łodzi w hotelu DoubleTree by Hilton.

Więcej Więcej na temat V Konferencja Chłoniaki ― post Lugano

Advances in Surgical Oncology "Cytoreductive Surgery & Hyperthermic Intraperitoneal Chemotherapy"

Data rozpoczęcia: 23 Listopad 2017 | Data zakończenia: 24 Listopad 2017 | Miejsce: Polska

Kolejna, czwarta już międzynarodowa konferencja Advances in Surgical Oncology przeznaczona będzie przede wszystkim dla lekarzy onkologów klinicznych, ginekologów i chirurgów. W czasie konferencji omawiane będą problemy w diagnostyce i leczeniu chorych na pierwotne nowotwory powierzchni otrzewnej oraz chorych na raka jelita grubego, raka jajnika oraz raka żołądka z przerzutami do otrzewnej. Poruszane będą praktyczne aspekty laparoskopii diagnostycznej, diagnostyki molekularnej, chemioterapii dootrzewnowej, okołooperacyjnej terapii systemowej oraz chirurgii cytoredukcyjnej. Przewidujemy transmisje z diagnostyki laparoskopowej oraz prezentacje filmów z zaawansowanych technik chirurgii cytoredukcyjnej oraz chemioterapii dootrzewnowej w hipertermii.

Więcej Więcej na temat Advances in Surgical Oncology "Cytoreductive Surgery & Hyperthermic Intraperitoneal Chemotherapy"

Kongres Medyczny Varia Medica 2017

Data rozpoczęcia: 30 Listopad 2017 | Data zakończenia: 02 Grudzień 2017 | Miejsce: Polska

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że Via Medica obchodzi jubileusz swojego istnienia. Od 25 lat wspieramy środowisko medyczne w Polsce, przekazując rzetelną wiedzę lekarzom, współpracując z wieloma towarzystwami medycznymi oraz ośrodkami naukowymi z całego kraju oraz wieloma instytucjami zagranicznymi. Zgodnie z misją naszego wydawnictwa — „Z pasją ku wiedzy” — pragniemy, aby jubileuszowi przyświecała idea edukacyjna. Postanowiliśmy uczcić ten niezwykły dla nas rok spotkaniem z Państwem podczas Kongresu Medycznego Varia Medica (Giraldus de Solo, Varia Medica, XV w.) 2017, który odbędzie się w dniach 30 listopada — 2 grudnia 2017 roku, w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre przy ul. Grzybowskiej 63 w Warszawie. Patronat nad Kongresem Varia Medica objęli Rektorzy wiodących uczelni medycznych.

Więcej Więcej na temat Kongres Medyczny Varia Medica 2017